یک خرید اینترنتی به صرفه!
جوهر سابلیمیشن

معرفی جوهر سابلیمیشن

جوهر سابلیمیشن، نوعی از جوهر است که نقش و وظیفه‌ی خاص خود را دارد. از این رو در این مقاله می‌خواهیم شما را با شرح کاملی از جوهر، انواع جوهر، نقش آن‌ها و غیره آشنا سازیم. از آن جایی که ما به طور نا خود آگاه یا از روی آگاهی در طول روز چندین بار از جوهر در زندگی روزمره استفاده می‌کنیم. بد نیست که کمی ‌هم در مورد آن اطلاع و آگاهی داشته باشیم. به همین خاطر است که ما در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با جوهر تا حد توان به شما آگاهی دهیم. در این مقاله علاوه بر این اطلاعات موارد زیر را نیز توضیح خواهیم داد. باید بدانید که موضوع اصلی این مقاله جوهر‌های سابلیمیشن می‌باشد و این مقاله عناوین زیر را پوشش خواهد داد. پس پیش از خرید جوهر سابلیمیشن، این مقاله را مطالعه کنید. این عناوین به شرح زیر می‌باشد:

  • معرفی جوهر
  • کاربرد‌های جوهر
  • انواع جوهر
  • معرفی جوهر سابلیمیشن به طور کامل
  • کاربرد جوهر سابلیمیشن
  • و غیره.
    از این رو شما علاوه بر آشنا شدن با جوهر و انواع آن و هم چنین نقش و کاربرد‌های آن، با جوهر سابلیمیشن و کاربرد‌های جوهر سابلیمیشن نیز آشنا خواهید شد. به همین دلیل به شما عزیزان توصیه می‌شود که برای افزایش اطلاعات خود این مقاله را با دقت مطالعه فرمایید.

 

جوهر سابلیمیشن

معرفی جوهر

معمولا جوهر به صورت مایع می‌باشد که شامل رنگ دانه و یا رنگ می‌باشد. از آن برای تولید یک تصویر، متن، و یا طراحی استفاده می‌شود. از جوهر برای ترسیم یا نوشتن با قلم، قلم مو یا ماسوره استفاده می‌شود. جوهر‌های غلیظ‌تر‌، به شکل خمیر‌، در چاپ نامه و چاپ سنگی استفاده می‌شود .
جوهر می‌تواند یک ترکیب پیچیده باشد که از حلال‌ها، رنگ دانه‌ها، رنگ‌ها، رزین‌‌ها، روان کننده‌ها، محلول سازها‌، سورفاکتانت ها‌، مواد ذره‌ای‌، فلورسانس و مواد دیگر تشکیل شده است. اجزای جوهر‌ها اهداف بسیاری را ارائه می‌دهند. ناقل جوهر‌، رنگ کننده‌ها و سایر مواد افزودنی بر جریان و غلظت جوهر و ظاهر خشک آن تأثیر می‌گذارد.
در سال 2011‌، میزان مصرف جوهر چاپ در سراسر جهان درآمد بیش از 20 میلیارد دلار آمریكا را بدست آورد. تقاضا توسط رسانه‌های چاپی سنتی مانند روزنامه‌ها در حال کاهش است. از طرف دیگر جوهر‌های چاپی بیش‌تر و بیش‌تر برای بسته بندی مصرف می‌شوند. بسیاری از فرهنگ‌های باستانی در سراسر جهان به طور مستقل جوهر‌هایی را برای اهداف نگارش و ترسیم کشف و فرموله کرده‌اند. دانش جوهر‌ها‌، دستور العمل‌های آن‌ها و تکنیک‌های تولید آن‌ها از طریق تجزیه و تحلیل باستان شناسی یا از خود متن نوشتاری حاصل می‌شود. اعتقاد بر این است که قدیمی‌ترین جوهرها از همه تمدنها با چراغ‌ها ساخته شده‌اند‌. نوعی دوده که از این چراغ‌ها حاصل می‌شد به خودی خود موجب تولید جوهر گردید‌. زیرا این امر به راحتی به عنوان محصول جانبی آتش جمع آوری می‌شود.

معرفی ترکیب اولین جوهر‌ها

در قرن پانزدهم‌، برای چاپ خانه‌ها توسط یوهانس گوتنبرگ، باید نوع جدیدی از جوهر تولید می‌شد. که به گفته‌ی مارتین لیونز در کتاب خود یعنی تاریخچه زندگی از آن استفاده نمود. جوهر تولید شده توسط گوتنبرگ غیرقابل مصرف‌ و روغن محور بوده و از دوده لامپ‌ها (لامپ-سیاه) مخلوط شده با لاک و سفیده تخم مرغ ساخته شده است. در آن زمان دو نوع جوهر رایج بود: جوهر نوشتاری یونانی و رومی‌(دوده‌، چسب و آب) و در قرن دوازدهم که از سولفات آهنی‌، گال‌، صمغ و آب تشکیل شده بود. هیچ یک از این جوهر‌های دست نویس نمی‌توانند بدون ایجاد ترکیبی ویژه‌، به چاپ سطوح پایبند باشند. سرانجام یک جوهر روغنی و لاک مانند ساخته شده از دوده‌، تورنتین، و روغن گردو به طور خاص برای چاپ خانه ایجاد شد.

جوهر سابلیمیشن

مواد به کار رفته در تولید انواع جوهر‌ها و جوهر سابلیمیشن

در ابتدا جوهر‌ها برای شروع نگارش و ترسیم استفاده شده و از آنها برای نوشتن یا چاپ روی سطوح استفاده می‌شود. مهم ترین بخش فرآیند تولید جوهر‌، رنگ یا رنگدانه‌ای است که رنگ آن را به جوهر می‌دهد.
رنگ‌ها و رنگ دانه‌ها: در فرآیند ساخت جوهر‌، دو عامل مهم رنگ و رنگ دانه است. ادعا می‌شود که رنگ‌ها مواد رنگی هستند که در جوهر حل می‌شوند. از طرف دیگر رنگ دانه‌ها موادی هستند که در جوهر مورد استفاده قرار می‌گیرند و باید به صورت یک پودر ریز خرد شوند یا این امکان وجود دارد که آن‌ها بتوانند از جوهر جدا شوند.
سایر مواد لازم: در حالی که رنگ‌ها‌، رنگ دانه‌ها یا هر دو برای جوهر دادن خاصیت رنگ به جوهر مورد استفاده قرار می‌گیرند‌، CCMR ادعا می‌کند که ماده رنگ آمیزی عمدتاً با آب مخلوط می‌شود. با این حال‌، غیر معمول نیست که مواد رنگ کننده بسته به نوع استفاده از جوهر‌، در الکل یا سایر مواد شیمیایی قرار بگیرند. و از آن‌ها به عنوان محلول استفاده گردد.

کاربرد‌های جوهر

باید بدانید که که یکی از رایج ترین جوهر‌ها علاوه بر جوهر سابلیمیشن، جوهر مدرن است که کاربرد‌هایی به شرح زیر دارد:
جوهر مدرن به دو دسته تقسیم می‌شود: جوهرهای چاپی و جوهرهای نوشتن. این موضوع در حالی است که بسیاری از جوهر‌های مدرن مصنوعی هستند‌. در حال حاضر از جوهر برای پر کردن قلم‌ها و تهیه کتاب و روزنامه استفاده می‌شود. کاربرد جوهر در همه جای زندگی مدرن از پول گرفته که از آن استفاده می‌کنیم با جوهر است تا جعبه‌های غلات در فروشگاه‌ها و تبلیغات چاپی از جوهر استفاده می‌شود.
جوهر به عنوان ارائه دهنده سیستم‌های تخصصی‌، مجموعه محصولات با طیف گسترده‌ای از گزینه‌های کاربردی چشمگیر متناسب است و با هر موقعیتی ارائه می‌دهد. وسایل روزمره مانند انواع بسته بندی انعطاف پذیر‌، انواع فویل پلاستیکی و ظروف‌، شیشه‌، لیبل‌، لوازم آرایشی‌، اسباب بازی‌، سی دی‌، سیگار و بسیاری محصولات دیگر با استفاده از بسیاری از فرایندهای مختلف چاپ با جوهر‌های مایع و جامد تزئین و نگارش می‌شوند. جوهر سابلیمیشن هم می‌تواند تمامی‌این کاربرد‌ها را داشته باشد.
جوهر‌ها‌، هم چنین جوهر سابلیمیشن را برای انواع کاربرد‌ها یا بستر‌های مختلف از جمله فرم‌های تجاری‌، روکش‌ها‌، سرما‌، روکش تجاری‌، جعبه راه راه‌، فیلم انعطاف پذیر‌، کاغذ انعطاف پذیر‌، کارتن تاشو‌، شیشه‌، گرافیک‌، فناوری پیشرفته، خودرو‌، دکور فلزی‌، چند منظوره‌، برچسب و برچسب‌های باریک‌، دیسک نوری‌، پلاستیک‌، کارت پلاستیک‌، ظروف پلاستیکی‌، بشقاب‌، گیربکس‌، لباس‌، فن آوری جوهر افشان، تنباکو‌، حوله و بافت، پوشاک و غیره مورد استفاده قرار می‌دهند.
به طور کلی از جوهر‌ها علی الخصوص جوهر سابلیمیشن در تمام محصولات تولید شده‌ی کارخانه‌ای و صنعتی دیده می‌شود. به جرات می‌توان گفت که زندگی بدون استفاده از جوهر تا حدودی غیر ممکن است. زیرا با این وضع ما نمی‌توانیم هیچ اطلاعات و آگاهی به یکدیگر از طریق چاپ انتقال دهیم.

جوهر سابلیمیشن

انواع جوهر سابلیمیشن

اگرچه بسیاری از افراد جوهر قلم را با جوهر چاپگر مرتبط می‌کنند‌، اما انواع دیگر آن وجود دارد. از کیک با تزیین تصویر فرد روی آن گرفته تا یک خال کوبی موقت که فرزند شما در یک جشن تولد از آن استفاده می‌کند. همگی توسط جوهر استفاده می‌شوند و از جوهرهای مختلف برای ایجاد آن تصاویر استفاده می‌شود. چه از جوهر پاک کننده‌، درخشش در تاریکی و چه نامرئی استفاده کنید، می‌توانید جوهر را در همه جا و بر روی همه چیز پیدا کنید. می‌خواهیم بدانیم انواع مختلف جوهرها چیست؟ اما قبل از این که به معرفی انواع جوهر بپردازیم، بهتر است بگوییم که جوهر‌ها و حتی جوهر سابلیمیشن از دو جزء تشکیل شده‌اند که می‌توان انواع آن‌ها را با تغییر در این دو جزء ایجاد نماییم. این دو جزء با ویژگی‌های خاص خود به شرح زیر می‌باشد:
رنگ‌ها:
به صورت محلول است. شیمی‌ و ساختار جوهر را تغییر می‌دهد. رنگ‌ها را روشن‌تر می‌سازد. دیرتر خشک می‌شود. به صورت طبیعی یا مصنوعی یافت می‌شود. بیش‌تر از آن در تولید مواد افزودنی غذایی و منسوجات استفاده می‌شود.
رنگ دانه‌ها:
نامحلول است. ذرات موجود در جوهر هستند. مقاوم در برابر نور است. بسیار با دوام است. بیش‌تر در رنگ، جوهر، پلاستیک و لاستیک استفاده می‌شود.
با توجه به ویژگی‌های این دو جزء باید بدانیم که اگر نسبت این دو را تغییر دهیم، می‌توانیم انواعی از جوهر‌ها را با ویژگی‌های خاص تولید نماییم.
ذکر نام انواع جوهر به جز جوهر سابلیمیشن:
باید بدانید که علاوه بر جوهر سابلیمیشن، ما انواع دیگری از جوهر‌ها را داریم که به شرح زیر می‌باشد. جوهر بخش عظیمی ‌از زندگی روزمره ما است. بدون آن قادر به چاپ پول‌، ایجاد علائم جاده یا بسته‌های پستی نخواهیم بود. از جوهر چاپگر گرفته تا جوهر که غذای آن بی‌خطر است‌. جوهر می‌تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد. انواع این متریال به غیر از جوهر سابلیمیشن به شرح زیر است:
جوهر چاپگر:
اکثر چاپگرهای رنگی برای دستیابی به یک تصویر مورد نظر باید از چهار رنگ چاپگر به صورت لایه به لایه استفاده کنند‌، که امکان ایجاد رنگ‌های دیگر را نیز می‌دهد.
موارد متداول مصرف: روزنامه‌ها‌، کتاب‌ها‌، جزوه‌ها‌، کارت ویزیت‌، عکس‌ها‌، گزارش‌ها
جوهر خوراکی:
بیش تر از آب‌، شکر و مواد رنگی تأیید شده توسط FDA تهیه شده است‌. جوهرهای خوراکی برای خوردن بی خطر هستند! این در حالی است که خوردن جوهر سابلیمیشن بسیار مضر می‌باشد. آن‌ها را می‌توان از طریق قلم‌ها‌، نشانگرها و برس‌های رنگی‌، مسواک و یا با چاپ تصاویر روی کاغذ‌های خوراکی منتقل کرد. این جوهر‌ها معمولاً بی مزه و بدون بافت هستند.
کاربردهای متداول مصرف آن: کیک‌، کلوچه‌، مارشال‌، سرمازدگی‌، ورق‌های یخ‌، ویفر.
سایر انواع جوهر به جز جوهر سابلیمیشن:
جوهر نامرئی:
جوهر نامرئی می‌تواند فعال شده با گرما‌، فعال شیمیایی یا نور فعال باشد. این بدان معنا است که هنگامی‌که پیام پنهان خشک شد‌، مجدداً توسط منبع گرما‌، واکنش شیمیایی یا انرژی نوری آشکار می‌شود. بسیاری از وسایل موجود در آشپزخانه شما می‌توانند مانند جوهر‌های نامرئی مانند آب لیمو‌، شیر‌، نوشابه روشن و سرکه عمل کنند.
موارد متداول مصرف: یادداشت های چسبنده، کاغذ نوت بوک‌، بوم‌، دفتر خاطرات‌، دست خود را برای پذیرش مجدد در یک کنسرت.
جوهر چسب:
چسب‌ها‌، مانند خالکوبی‌های موقت و عکس برداری‌، از جوهر معمولی با روکش مخصوص ساخته می‌شوند. به جای استفاده از کاغذ معمولی‌، جوهر روی یک فیلم انتقال چاپ می‌شود. هنگامی‌که رطوبت اعمال می‌شود‌، از طریق فیلم خیس می‌شود و تصویر را روی سطح آن منتقل می‌کند. چسب‌های ضدآب مانند خالکوبی‌های موقت شامل ماده‌ای مانند ژلاتین هستند که به مرور زمان حل می‌شوند‌. در حالی که چسب‌های دیگر مانند مواد ضدعفونی کننده‌، ضد آب هستند و تا زمان خاموش ماندن دارند.
موارد مصرف: پوست‌، پنجره‌، آینه‌، اتومبیل غیره می‌باشد.
معرفی جوهر سابلیمیشن:
در اصل سه نوع جوهر وجود دارد. جوهر رنگدانه‌، جوهر مبتنی بر رنگ و جوهر سابلیمیشن. جوهرهای مبتنی بر رنگ نوع جوهر‌هایی هستند که در فرآیند چاپ روز به روز از آن استفاده می‌کنیم. جوهر‌های رنگدانه از ذرات رنگی ریز استفاده می‌کنند که رنگ را به جوهر می‌دهند. جوهر سابلیمیشن توسط دستگاه‌های پرس حرارتی استاندارد تهیه می‌شوند. این جوهر سابلیمیشن با استفاده از گرما تهیه می‌شود و با زمان و فشار کنترل می‌شود. از جوهر سابلیمیشن برای چاپ عکس بر روی سطوح مختلف استفاده می‌شود. زیرا این جوهر سابلیمیشن از بین نمی‌رود. جوهر سابلیمیشن با استفاده از ساز و کار خاص خود می‌تواند بدون آمیخته شدن با کاغذ سابلیمیشن، روی سطح آن قرار گیرد. بعد با قرار دادن آن روی سطح دیگر و با استفاده از گرما، جوهر سابلیمیشن از کاغذ به سطح جدید انتقال یابد. علت این انتقال نیز ترکیب نشدن جوهر سابلیمیشن با کاغذ مخصوص می‌باشد. در واقع این جوهر سابلیمیشن بدون این که هیچ تغییری کند به طور ثابت روی سطح کاغذ قرار می‌گیرد و بعد از اعمال گرما به سطح جدید منتقل می‌شود.

جوهر سابلیمیشن

کاربرد جوهر سابلیمیشن

جوهر سابلیمیشن که یکی از انواع جوهر‌ها است دارای کاربرد‌های زیادی می‌باشد. در واقع می‌توان از جوهر سابلیمیشن در هر امری استفاده نمود. لباس‌های ساده با جوهر سابلیمیشن رنگ می‌گیرند. ماگ‌ها و یا فنجان‌های بدون طرح با جوهر سابلیمیشن طرح می‌گیرند. پارچه‌ها با جوهر سابلیمیشن دارای نقش‌های زیبا می‌شوند. از جوهر سابلیمیشن می‌توان در موارد دیگر هم استفاده نمود. ولی شایع‌ترین موارد مصرف جوهر سابلیمیشن، مواردی است که در بالا در رابطه با جوهر سابلیمیشن ذکر شده است.

جهت مطالعه بیشتر، به این صفحه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه