یک خرید اینترنتی به صرفه!
رول حرارتی عمده

خرید رول حرارتی عمده

رول حرارتی عمده، یک کاغذ ریز مخصوص است که با ماده‌ی شیمیایی پوشانده شده است و در هنگام قرار گرفتن در معرض حرارت، تغییر رنگ می‌دهد. رول حرارتی عمده در پرینتر‌های (Sale Point of) مانند پایانه‌های کارت اعتباری، ثبت پول نقد، دستگاه‌های اضافه شده و دستگاه‌های مشابه استفاده می‌شود. زیرا برای چاپ به ریبون یا کارتریج جوهر POS احتیاج ندارد. اولین رول حرارتی عمده به طور مستقیم توسط Texas Instrument در سال 1965 توسعه یافت و در سال 1969 به یک ترمینال رایانه ای اضافه شد. پرینتر‌های حرارتی معمولاً از رول‌های حرارتی تهیه شده توسط NCR Corporation و تولید شده  از شیمی‌رنگ و یا نسخه گران‌تر آن با  استفاده از نمک‌های فلزی استفاده می‌کنند. در دهه‌ی 1980 و اوایل 1990 با ظهور چاپگر‌های لیزری و چاپگر‌های جوهر افشان افراد شروع به خرید رول حرارتی عمده نمودند و از آن برای کاربرد‌های صنعتی مانند بازار فکس استفاده کردند. چاپ حرارتی مستقیم به زودی جایگاه ویژه‌ای پیدا می‌کند و به دلیل سرعت چاپی که توانسته به دست آورد، مجدداً در رول‌های رسید فروش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رول حرارتی عمده

تشخیص بهترین رول حرارتی عمده

شما می‌توانید یک آزمایش ساده را انجام دهید تا بفهمید رول حرارتی عمده شما رول حرارتی اصل است یا که کاغذ باند می‌باشد. این دو نوع کاغذ به خاطر شباهت زیاد با یک دیگر می‌توانند به اشتباه گرفته شوند. باید بدانید که در خرید رول حرارتی در تعداد بالا نباید هیچ گونه بی توجهی صورت پذیرد. زیرا قیمت رول حرارتی عمده بیش‌تر از سایر کاغذ‌ها می‌باشد. برای تشخیص این رول حرارتی عمده می‌توانید با فشار دادن ناخن انگشت خود (یا خراشیدن آن) در یک طرف رول خط بکشید. اگر توانستید یک خط را بکشید، یعنی شما دارای رول حرارتی عمده اصل می‌باشید. اما تنها یک طرف آن ملاک نیست. بلکه تست را در طرف دیگر رول حرارتی نیز تکرار کنید. شما باید آزمایش را از دو طرف انجام دهید. زیرا می‌توان از روکش حرارتی در هر دو طرف رول استفاده کرد.

نکته مهم در خرید رول حرارتی عمده

ممکن است اصطلاحات “Coated Side Out (CSO)” و “Coated Side IN (CSI)” را برای رول‌های حرارتی را شنیده باشید. اگر توانستید خطی را با ناخن خود در قسمت بیرونی (قسمت بالای) رول بکشید، پس کاغذ Thermal شما CSO است. اگر توانستید خط را با ناخن انگشت خود در داخل (قسمت پایین) رول بکشید، کاغذ Thermal شما CSI است. اگر نمی‌توانید از هر طرف با انگشت خود علامت بزنید، آن رول حرارتی اصل نیست و نوعی دیگر از کاغذ‌ها است که معمولا کاغذ باند می‌باشد. اگر رول حرارتی شما دارای چندین لایه (2 لایه یا 3 لایه) باشد، آن کاغذ کربنلس می‌باشد. پس از گذشت چندین دهه از قیمت رول حرارتی عمده، وضعیت رول‌های حرارتی از سال 2016 تغییر کرده است. قیمت رول حرارتی عمده ماه به ماه، گاهی حتی هفته به هفته نیز افزایش می‌یابد.

رول حرارتی عمده

قیمت رول حرارتی عمده

عامل‌های محیطی موثر

برای محافظت از محیط زیست، برخی از کشور‌ها در سال 2016 بازرسی از محیط زیست را آغاز کردند. آن‌ها کارخانه‌های آلاینده، معادن و تجهیزات فرآوری را تعطیل کردند. برای صنعت کاغذ، دولت ظرفیت عقب مانده و اضافی را از بین برد و بسیاری از کارخانه‌های کوچک کاغذ را تعطیل کرد. این منجر به کاهش ظرفیت 40٪ تولید می‌شود. در نتیجه تولید کم‌تر رول‌های حرارتی، موجب افزایش قیمت رول حرارتی عمده شد.

تولید قطره‌ی شیمیایی رنگ لکو

ماده‌ی شیمیایی رنگ لکو توسط یک شرکت چینی به نام (اتصال) تولید می‌شود. گفته می‌شود این شرکت که 35٪ – 40٪ رنگ حرارتی را برای بازار جهانی فراهم می‌کند. با توجه به بازرسی از محیط زیست، از Connect خواسته می‌شود تا حداقل 3 ماه اصلاح را به حالت تعلیق درآورد. بدون مواد شیمیایی کلیدی، تولیدکننده‌های رول حرارتی عمده دیگر نمی‌توانند، آن‌ها را تولید کنند. با کمبود مواد شیمیایی، تولید کننده‌های کاغذ نمی‌توانند کاغذ کافی تولید و عرضه کنند. بنابراین ما با افزایش قیمت رول حرارتی عمده مواجه می‌شویم.

افزایش هزینه‌ی تولید

هزینه‌ی معدن‌ها و هزینه ی حمل و نقل افزایش یافته است. قیمت کالا‌های کاغذی را نیز با این روند افزایش می‌یابد.

باید بدانید موارد ذکر شده در بالا که در افزایش قیمت رول حرارتی عمده، تاثیر دارند. تنها بخشی از موارد می‌باشند. لذا ادامه‌ی این موارد و تاثیر آن‌ها به روی خرید رول حرارتی عمده و قیمت رول حرارتی عمده را نمی‌توان در این مقاله ذکر کرد.

رول حرارتی عمده

عملکرد رول حرارتی

رول‌های حرارتی یک کاغذ مخصوص است که بدون استفاده از جوهر سنتی، رنگ را در معرض گرما تغییر می‌دهد. این اثر با پوشاندن کاغذ با استفاده از رنگ‌ها و سازندگان حساس به گرما در طی فرآیند تولید حاصل می‌شود. ترکیب دقیق این پوشش شیمیایی با توجه به ویژگی پوشش بسیار متفاوت است، اما معمولاً چند شباهت اساسی دارند. کاغذ حرارتی زندگی خود را با عنوانBase Paper  آغاز می‌کند. کاغذ پایه یک کاغذ معمولی است که از خمیر چوب ساخته شده است. سپس کاغذ پایه با لایه ای از آغازگر پوشانده می‌شود که به آنPrecoat  گفته می‌شود. فضای خالی بین الیاف سطح را پر می‌کند، هم چنین سطح صافی را برای چاپ فراهم می‌کند و به عنوان یک تثبیت کننده عمل می‌کند که پس از چاپ، مخلوط رنگ فعال شده را جذب می‌کند. این موضوع هم چنین مانع از چسبیدن رنگ ذوب شده به سر چاپ حرارتی می‌شود.

نحوه‌ی چاپ

 هنگام گرم شدن این رول‌های حرارتی، بلور‌های رنگ لکو ذوب می‌شوند و با لایه ی توسعه دهنده مخلوط می‌شوند و روکش را سیاه می‌کنند. پوشش نهایی (و مهمترین) پوشش،Thermal Coat، از بیش از ده‌ها ترکیب شیمیایی تشکیل شده است که هنگام قرار گرفتن در معرض گرما، برای تولید تصویر طراحی شده است. این ترکیبات شامل رنگ‌های لکو، توسعه دهنده‌ها و حساس کننده‌ها است. رنگ‌های لکو منبع رنگ سیاه تولید شده توسط چاپ هستند. هنگامی‌که این پوشش ابتدا اعمال می‌شود، این رنگ از کریستال‌های بی‌رنگ درون یک پودر ریز ساخته می‌شود. گرمای تولید شده توسط یک سر چاپ حرارتی، کریستال‌های رنگ را در هر کجا که لمس کند، ذوب می‌کند.  سپس با یک اسید آلی که در این پوشش نیز وجود دارد، مخلوط می‌شود تا رنگ مات ایجاد کند. اسید آلی به عنوان توسعه دهنده گفته می‌شود. متداول‌ترین توسعه دهندگان شامل Bisphenol-A (BPA) یا Bisphenol-S (BPS) می‌باشند. سرانجام مجموعه‌ی سوم ترکیبات به نام حساس کننده‌ها به مخلوط اضافه می‌شوند. این حساس کننده‌ها دما را که در آن روکش فعال می‌شود، برای شکل دادن به تصویر تنظیم می‌کنند. هم چنین به رنگ‌ها و توسعه دهنده‌ها کمک می‌کنند تا به درستی مخلوط شوند. به صورت اختیاری، برای محافظت بیشتر از تصویر، می‌توانید کت‌های اضافی به قسمت جلویی و پشت کاغذ اضافه نمایید. به این‌ها Topcoat  وReverse Coat گفته می‌شود. مقالات حرارتی روکش‌دار هنگامی ‌استفاده می‌شود که طول عمر چاپ از اهمیت بالایی برخوردار باشد. یا وقتی کاغذ در معرض مواد شیمیایی قرار می‌گیرد که ممکن است باعث تخریب تصویر شوند.

رول حرارتی عمده

مزیت‌های رول حرارتی عمده

رول حرارتی عمده فقط یک کاغذ معمولی نیست. بلکه مزایای مختلف زیادی دارد. این رول‌های حرارتی متفاوت با مواردی که در زندگی روزمره‌ی ما ارتباط دارند از قبیل تابلوهای یادداشت و ثبت نام‌ها استفاده می‌باشند. رول‌های کاغذ حرارتی اکنون به طور گسترده در بانکداری و سایر صنایع در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. رول حرارتی عمده نوع خاصی از کاغذ است که در سطح خارج آن با مواد شیمیایی پوشانده شده است و این ماده شیمیایی به کاغذ کمک می‌کند تا هنگام قرار گرفتن در معرض حرارت، تغییر رنگ دهد. سطح کاغذ حرارتی با مخلوطی از یک رنگ و مواد شیمیایی کمی ‌اشباع شده است. وقتی کاغذ در معرض گرما قرار می‌گیرد، رنگ با اسید واکنش نشان می‌دهد و سپس کاغذ رنگ آن را تغییر می‌دهد. هم چنین در بالای کاغذ حرارتی یک روکش محافظ وجود دارد تا در اثر اشعه UV ، آب و روغن از بین نرود و آسیب زیادی به آن وارد نشود. باید بدانید که کاربرد‌های رول‌های حرارتی زیاد می‌باشد. به همین جهت روز به روز خرید رول حرارتی عمده و نیز قیمت رول حرارتی عمده رو به افزایش می‌باشد.

افزایش قیمت رول حرارتی عمده با توجه به کارایی آن

قبل از شروع استفاده ی گسترده از کاغذ‌های حرارتی، این نوع کاغذ‌ها گران قیمت نبوده و به صورت محدود استفاده می‌شده‌اند. آن‌ها در چند سال گذشته محبوبیت خود را آغاز کرده‌اند. این محبوبیت موجب افزایش خرید رول حرارتی عمده و نیز افزایش قیمت رول حرارتی عمده شد. رول حرارتی اکنون به طور مرتب توسط بانک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. رسید و برگه‌های دریافت دستگاه خودپرداز، اوراق حرارتی و هم چنین رسیدی که معمولاً هنگام خرید در فروشگاه‌های دیگر دریافت می‌کنید، همگی از رول حرارتی می‌باشند. مزایای خاص کاغذ حرارتی دلایلی است که از آن‌ها استفاده‌ی گسترده می‌شود. این مقالات از کیفیت چاپ مطلوبی برخوردار هستند. این بدان معنی است که کیفیت چاپ نسبت به مقالات معمولی بسیار بهتر است و این مقالات به راحتی قابل استفاده در سایر برنامه‌های دیگر هستند. برای اکثر چاپ‌ها استفاده می‌شوند. زیرا می‌توانید به راحتی این کاغذ‌ها را تراز کنید و با این رول‌های حرارتی به  کیفیت چاپ با کیفیت بالایی و چاپ واضح‌تر به دست می‌یابید تا حدی که کلمات به راحتی قابل خواندن می‌باشند.

موارد مصرف

رول‌های حرارتی به طور گسترده در بلیط هواپیما، پمپ بنزین، هتل‌ها و فروشگاه‌های خرده‌فروشی و در بسیاری از صنایع دیگر استفاده می‌شوند. رول‌های کاغذ حرارتی اکنون بسیار در دسترس هستند. قیمت رول حرارتی عمده تقریباً با قیمت سایر کاغذ‌ها برابر است. اما شما می‌توانید با خرید رول حرارتی در تعداد بالا این قیمت را کاهش دهید. توجه داشته باشید که قیمت رول حرارتی به صورت جزئی بسیار بیش‌تر از قیمت رول حرارتی عمده می‌باشد. لذا بیشتر افراد خرید رول حرارتی عمده را به خرید جزئی ترجیح می‌دهند. اکنون آن‌ها برای نیاز‌های روزانه‌ی خود به طور مرتب برای بسیاری از مشاغل استفاده می‌کنند. مزیت دیگر رول‌های کاغذ حرارتی این است که آن‌ها هرگز در چاپگر گیر نمی‌کنند و تحت تأثیر گرمای سر پرینتر قرار نمی‌گیرند. اگر مشاغل سازگار با محیط زیست را اداره می‌کنید، باید از این رول حرارتی با قابلیت بازیافت که از زباله‌های پس از مصرف ساخته شده است، استفاده کنید.

تفاوت رول حرارتی با سایر کاغذ‌ها

کاغذ حرارتی کاغذی است که کاربرد انحصاری خود را در پرینتر حرارتی پوز و فکس حرارتی دارد. این تجهیزات اصلی تجهیزات pos است که با کیفیت کاغذ حرارتی تأثیر مستقیمی ‌دارد و در نتیجه ی چاپ، زمان ضبط و حتی خدمات چاپگر یا فکس موثر است. در حال حاضر، انواع کاغذ‌های حرارتی بدون استاندارد ملی در بازار وجود دارند. بسیاری از مشتریان نمی‌دانند چگونه کیفیت رول حرارتی عمده را شناسایی کنند، که متأسفانه فرصتی را برای کارخانه‌ها برای تولید کاغذ حرارتی با کیفیت پایین فراهم می‌آورند. و در نتیجه باعث ضرر اقتصادی کاربران می‌شوند. به طور کلی باید بگوییم که کیفیت رول حرارتی در چاپ بالا تر از کاغذ‌های معمولی می‌باشد و هم چنین قیمت رول حرارتی عمده به مراتب مقرون به صرفه‌تر و کم‌تر از قیمت رول حرارتی به صورت جزئی است. کاغذ حرارتی را می‌توان به سه لایه تقسیم کرد: پایه کاغذ در پایین، پوشش حرارتی در وسط و پخش کننده محافظ در خارجی ترین لایه که این موضوع باعث افزایش کیفیت این کاغذ‌ها می‌شود.

رول حرارتی عمده

معرفی انواع رول حرارتی

درست مانند هر نوع دیگری از رول‌های کاغذ، رول کاغذ حرارتی در انواع مختلف نیز موجود است. آن‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی طبقه بندی کرد. این دسته بندی‌ها را می‌توان بر اساس اندازه‌ی آن‌ها، ساخت کاغذ و رنگ آن‌ها اعمال نمود. در زیر برخی از انواع رول‌های حرارتی بر اساس ساخت آن‌ها به شرح زیر است:

  • رول حرارتی عمده متعارف
  • رول حرارتی عمده با روکش بالا
  • و غیره.

جهت مطالعه‌ی بیشتر، از این وبسایت دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه