یک خرید اینترنتی به صرفه!
ریبون عمده

خرید عمده ریبون

وقتی سخن از ریبون به میان می‌آید ما دچار دوگانگی خواهیم شد. این دوگانگی به خاطر وجود جوهر‌های ریبون و ریبون‌ها در چاپگر‌های سوزنی است. شما با مطالعه‌ی این مقاله با ریبون موجود در پرینتر سوزنی که نوعی قطعه‌ی پرینتر به شمار می‌رود، هم چنین با جوهر ریبون و خرید ریبون عمده و حتی با قیمت ریبون عمده آشنا خواهید شد. در ابتدا به توضیح ریبون موجود در پرینتر‌های سوزنی خواهیم پرداخت. همه‌ی چاپگر‌های سوزنی به وسیله‌ی ریبون‌ها و ضربه زدن به آن‌ها و تماس آن‌ها با سطح سخت، کاراکتر‌هایی را روی کاغذ ایجاد می‌کنند. برخلاف ماشین‌های تحریر که از مکانیزم مشابهی استفاده می‌کنند، چاپگر‌های سوزنی دارای شکل و قلم شخصیت ثابت نیستند. در عوض، هر شخصیت جداگانه با چیدمان یک سری پین شکل می‌گیرد. این امر موجب می‌شود تا از چاپگر‌های سوزنی که دارای ریبون می‌باشند، برای چاپ گرافیکی اساسی و فونت‌های متعدد و هم چنین چاپ متن اصلی استفاده شود. شاید این توضیحات قبل از توضیح در رابطه با ریبون‌های موجود در چاپگر‌های سوزنی برای افراد مبتدی کمی‌گیج کننده باشد. لذا قبل از آن باید بدانیم که ریبون چیست؟ و چرا خرید ریبون عمده یکی از توصیه‌های ما است؟ ریبون یک نوار از جنس کاغذ یا پارچه است با ساختمان ویژه‌ی خود که به جوهر آغشته می‌باشد. این نوار آغشته به جوهر در پرینتر‌های سوزنی روی کاغذ‌ها رنگ و طرح را ایجاد می‌نمایند. اگر کمی ‌با عملکرد پرینتر‌ها آشنا باشید، باید به شما بگوییم که ریبون‌ها در پرینتر‌های سوزنی نقش تونر را اجرا می‌نمایند. اما چرا باید از خرید ریبون عمده استفاده کنیم؟ باید بدانید که این ریبون‌ها به مرور زمان یا در صورت عدم استفاده خشک می‌شوند و یا در اثر استفاده ی زیاد جوهر آن‌ها تمام می‌شود. به همین دلیل باید خرید ریبون عمده را برای جلوگیری از یک سری مشکلات داشته باشیم. حال می‌خواهیم بدانیم که خرید ریبون عمده چه مزیت‌هایی دارد که در ادامه‌ی مقاله به شرح آن خواهیم پرداخت.

ریبون عمده

مزیت‌های خرید ریبون عمده و تفاوت قیمت ریبون عمده:

خرید ریبون عمده، دارای چندین مزیت است که مسلما شما با دانستن این موضوع همیشه خرید ریبون عمده را ترجیح می‌دهید. از جمله مزیت‌های خرید ریبون عمده به شرح زیر است:

قیمت ریبون عمده

 اگر شما خرید ریبون عمده را داشته باشید، می‌توانید به طور کلی قیمت هر ریبون را کاهش دهید. جالب است بدانید که شما می‌توانید با خرید ریبون در تعداد بالا قیمت آن‌ها را کاهش دهید. به طور کلی اگر در خرید ریبون عمده، تعداد ریبون‌ها افزایش یابد، می‌توانید تخفیف بیش‌تری کسب نمایید. و در خرید ریبون عمده، سود بیشتری به دست آورید.

کاهش دردسر‌های خرید

از آن جایی که خرید ریبون‌ها نیاز به دقت زیادی دارد، شما می‌توانید از خرید ریبون عمده بهره ببرید. خرید ریبون‌ها کار هر کسی نیست و نیاز به تجربه و آگاهی دارد. اگر شما بخواهید تمام نکات مهم در خرید ریبون‌ها را در هر بار خرید اجرا نمایید، مسلما وقت زیادی را صرف خواهید نمود. از این رو ما به شما توصیه می‌کنیم که با خرید ریبون عمده، از دردسر‌های خرید رهایی یابید.

صرفه جویی در زمان

شما اگر یک تجارت و یا کار پر درآمد داشته باشید و نیاز به استفاده‌ی زیاد از پرینتر‌های سوزنی داشته باشید، بهتر است که از خرید ریبون عمده بهره ببرید. زیرا با خرید‌های جزئی به طور مداوم می‌خواهید زمان زیادی را صرف خرید ریبون نمایید. لذا با خرید ریبون عمده، علاوه بر قیمت ریبون عمده از صرفه جویی در زمان نیز بهره می‌جویید.

خرید ریبون عمده، دارای مزیت‌های دیگری هم می‌باشد که ما مهم‌ترین آن‌ها را توضیح دادیم. اما بهتر است که با نوع کارایی و عملکرد‌های ریبون‌های پرینتر نیز آشنا گردیم.

ریبون عمده

عملکرد ریبون‌ها در پرینتر‌های سوزنی

چاپ‌های سوزنی اغلب متنی با کیفیت پایین تولید می‌کنند که خواندن آن دشوار است. علاوه بر آن،  چاپگر‌های سوزنی به طور کلی نسبت به مدل‌های جوهر افشان یا لیزری، پر سروصداتر هستند. بیشتر چاپگر‌های سوزنی از مکانیسم تغذیه کاغذی “چرخ دیزی” استفاده می‌کنند. این روش به مواد ویژه‌ای برای تغذیه مداوم با ریبون‌های جوهری در طرفین احتیاج دارد. این ریبون‌ها بهترین کارکرد را روی کاغذ بدون پوشش و نسبتاً نازک دارند.  با این حال بر خلاف چاپگر‌های لیزری یا جوهر افشان، دستگاه‌های سوزنی برای استفاده با اشکال چند قسمتی مانند حمل و نقل کاغذ و فاکتور مناسب هستند. به دلیل عملکرد‌های چاپی مبتنی بر ضربه، آن‌ها می‌توانند فقط در یک قسمت روی تمام قسمت‌های یک فرم واحد چاپ کنند. کیفیت چاپ تولید شده توسط یک پرینتر سوزنی به میزان قابل توجهی تحت تأثیر تعداد و اندازه پین‌​​های موجود در سر چاپ است. حتی بهترین چاپگر‌های سوزنی به طور کلی نمی‌توانند با کیفیت چاپگر‌های جوهر افشان یا لیزری مطابقت داشته باشند. ساده‌ترین دستگاه‌های سوزنی تنها از نه پین ​​برای تولید هر طرح جداگانه استفاده می‌کنند و ظاهری پیکسلی و بلوکی ایجاد می‌کنند. پرینتر‌های سوزنی پیچیده‌تر از تعداد بیشتری پین کوچک‌تر استفاده می‌کنند و جزئیات بیشتری را تولید می‌کنند. تمهیدات متداول برای این چاپگر‌های سوزنی شامل دو سر چاپی 9 پین و 24 پین است. برای چاپ توسط ریبون‌ها از ضربه استفاده می‌شود تا سر چاپ را به صورت افقی یا عمودی برای چاپ در صفحات منتقل نماید. این ضربه روی ریبون خیس شده و با جوهر در مقابل کاغذ یا فرم‌های کاغذ کربن اعمال می‌شود. متنوع‌تر از یک ماشین تحریر، حروف تشکیل شده از یک پرینتر سوزنی است که طیف گسترده‌تری از قلم‌ها و گرافیک‌ها فراهم می‌نماید.

قدمت استفاده از ریبون‌ها

اولین بار توسط شرکت تجهیزات دیجیتال در سال 1970 معرفی شد. ریبون‌ها با ساخته شدن چاپگر‌های سوزنی مدل LA30 و با داشتن چاپ 30 کاراکتر در ثانیه روی کار آمدند. اشکالاتی که در این پرینتر‌ها وجود داشت، سر و صدای بلند آن و ریبون‌های کم یاب بود که باعث ایجاد خطا‌های تراز می‌شد. این امر باعث شد تا دردسرهایی ایجاد شود. مخصوصاً در فضا‌های تنگ دفتری كه ظاهراً برای آن ساخته شده بود، این مشکل‌ها بیشتر خود را نمایان می‌نمود. این مشکلات تا زمان انتشار Epson MX-80  در سال 1979 ادامه داشت. این پرینتر سوزنی جدید با محبوبیتی که داشت به تولید انبوه رسید. به طبع با تولید آن تولید ریبون‌ها نیز افزایش یافت و دیگر کمبود ریبون دیده نمی‌شود. اما با این وجود نیز در آن زمان خرید ریبون عمده، غیر ممکن بود. زیرا تولید ریبون‌ها تا حد زیاد گسترش نیافته بود. این مدل چاپگر سوزنی جدید میله فلزی داشت که با ریبون‌های جوهری در تماس مستقیم بود. به جرات می‌توان گفت علت محبوبیت این پرینتر‌های سوزنی ظاهر جمع و جور و همه کاره بودن آن بود.

ریبون عمده

آیا خرید ریبون عمده با عملکرد آن رابطه دارد

چاپگر‌های سوزنی دارای سرهای متحرکی هستند که طرح مورد نظر را  به صورت خطی چاپ می‌کنند. در واقع خط‌های ایجاد شده را نیز از طریق نقطه‌های کوچک به وجود می‌آورد. آیا این نقطه‌های منظم در چاپ‌های سوزنی توسط چه قطعه‌ای ایجاد می‌شود؟ بله درست است، ریبون‌ها مسئول ایجاد این نقاط هستند. در واقع می‌توان گفت عملکرد پرینتر‌های سوزنی بدون ریبون‌ها غیر ممکن است. از این رو خرید ریبون عمده، کاملا کار عاقلانه‌ای است. زیرا با کمبود ریبون‌ها، کار دستگاه شما متوقف خواهد شد و تا زمان تهیه‌ی ریبون‌ها شما قادر به هیچ نوع چاپی نیستید. از این رو خرید ریبون عمده، به شما در رفع این مشکل کمک خواهد کرد. این چاپگر‌های سوزنی با غلبه بر ماشین‌های تحریر، قادر به چاپ طرح‌های پیچیده‌ای هستند و محدود به یک الگوی از پیش تعیین شده نیستند. این موضوع است که موجب محبوبیت پرینتر‌های سوزنی و هم چنین به طبع موجب محبوبیت ریبون‌ها می‌شود. هم چنین این موضوع به چاپگر‌های سوزنی اجازه می‌دهد تا در بخش‌های مختلف کاغذ، ما فونت‌های مختلفی را ببینیم.

نیاز افراد به خرید ریبون عمده

اگر فرد مجبور باشد هر روز با صد‌ها سند کار کند و برای چاپ آن‌ها از پرینتر‌های سوزنی نیاز داشته باشد، مسلما به الگوی تغذیه مداوم نیز نیاز می‌یابد. به همین دلیل است که این تقاضای زیاد، به خرید ریبون عمده منجر خواهد شد. بسیاری از این چاپگر‌های سوزنی می‌توانند چاپ مقادیر زیادی از سند‌ها یا طرح‌ها را در طول روز انجام دهند. اما از نیاز آن‌ها به ریبون نمی‌توان چشم پوشی کرد.  با این حال  باید توجه داشت که با استفاده از ریبون‌های بی‌کیفیت، نمی‌توان یک چاپ باکیفیت و با وضوح بالا داشت. از این رو شما باید علاوه بر خرید ریبون عمده و بهره‌وری از قیمت ریبون عمده، باید به فکر خرید ریبون عمده‌ی با کیفیت باشید. این امر تنها با خرید ریبون عمده‌ی باکیفیت از فروشگاه‌های معتبر امکان پذیر است.

داشتن چاپ عالی با خرید ریبون عمده

برای سالم نگه داشتن چاپگر‌های سوزنی باید ریبون‌ها را در شرایط عالی نگه داری نماییم. این امر به معنی تعویض به موقع آن‌ها می‌باشد. همه‌ی ما می‌دانیم که ریبون‌ها ممکن است خشک شوند و یا از میزان جوهر آن‌ها تا حد زیادی کاسته شود. استفاده از این ریبون‌ها در این زمان موجب می‌شود که ما یک چاپ بی‌کیفیت داشته باشیم. برای همین هم با خرید ریبون عمده می‌توانیم در اسرع وقت و زمان درست این ریبون‌ها را تعویض نماییم. در هنگام خشک شدن ریبون‌ها، عملکرد آن‌ها تغییر می‌کند. به همین دلیل باید ریبون‌ها را تعویض نماییم. جوهر موجود در ریبون به روانکاری چاپ کمک می‌کند. لذا اگر از میزان این جوهر کاسته شود، ما چاپ باکیفیت نخواهیم داشت. مورد دیگر که موجب تعویض ریبون‌ها و به طبع خرید ریبون عمده می‌شود، برش خوردن ریبون‌ها است. باید ریبون‌های برش خورده را دور بیندازید. زیرا این برش‌ها می‌توانند سنجاقچه‌های چاپی را ببندد و آن‌ها را بشکند. از دیگر موارد تعویض ریبون‌ها چسبیدن موها، گرد و غبار و خرده‌های کاغذ به آن‌ها است. در نتیجه می‌توان گفت که با خرید ریبون عمده همیشه ریبون در اختیار ما قرار دارد و ما به راحتی می‌توانیم آن‌ها را تعویض نماییم.

ریبون عمده

مواردی که موجب تعویض ریبون و خرید ریبون عمده می‌شود

مشکلاتی که با تعویض نکردن ریبون به وجود می‌آید به شرح زیر است. اگر در استفاده از چاپگر‌های سوزنی با این مشکلات مواجه شدین باید به زودی ریبون‌ها را تعویض نمایید. در این زمان است که به فایده ی خرید ریبون عمده به صورت عملی پی خواهید برد.

  • چاپ بی‌کیفیت و پخش شدن جوهر روی کاغذ می‌تواند به خاطر تعویض نکردن ریبون باشد

تنظیمات غلط و عرض موقعیت تراکتور نادرست، وجود برش در ریبون و کم بودن خوراک ریبون‌ها باعث می‌شود تا کاغذ چاپ شده تمیز و باکیفیت نباشد. استفاده از ریبون‌های سالم و تنظیمات صحیح می‌تواند چاره‌ی کار باشد.

  • چاپ کم رنگ نشانه‌ی زمان تعویض ریبون است

 اگر چاپ به طور مساوی کم رنگ شود، ریبون خشک شده است. برای دستیابی به کیفیت چاپ بهتر و محافظت از چاپگر، ریبون جدیدی را جایگزین کنید. اگر چاپ در بالای هر خط نسبت به قسمت پایین کم رنگ‌تر باشد، شکاف سر برای نوع کاغذ مورد استفاده بسیار زیاد است و در  واقع مشکل از ریبون نیست. بلکه در تنظیمات به مشکل برخورد کرده‌ایم.

برخی‌ها اعتقاد دارند که ریبون قدیمی‌، قابل بازیابی است. اگر هنوز هم رنگدانه جوهر روی آن وجود داشته باشد اما جوهر خشک شده باشد، نیاز به تعویض ریبون نیست. اما لازم است بدانید که عدم تعویض ریبون باعث خراب شدن کیفیت چاپ و حتی خراب شدن پرینتر می‌شود. با توجه به توضیحات بالا، نیاز به تعویض ریبون می‌تواند دلیل خوبی برای خرید ریبون عمده باشد.

معرفی جوهر ریبون

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، درمورد جوهر ریبون نیز باید آگاه باشید. جوهر‌های ریبون از نظر جنس به دسته‌های مستقلی تقسیم می‌شوند. این دسته‌ها به شرح زیر می‌باشد:

  • ریبون وکس
  • ریبون رزین
  • ریبون وکس رزین
  • ریبون تاریخ زن
  • ریبون سوپر رزین
  • و غیره.

انواع مختلفی از جوهر‌های ریبون وجود دارد که ذکر آن‌ها در حوصله‌ی این مقاله نمی‌گنجد.

جهت مطالعه‌ی بیشتر، به این وبسایت مراجعه فرمایید.

ریبون عمده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه